‘Edebiyat Sohbetleri’ başladı.

Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen ‘Edebiyat Sohbetleri’nin ilki yapıldı.

Eğitimci Yazar Siyami Yozgat’ın işyerinde gerçekleştirilen Edebiyat Sohbetleri’nin ilk konuğu, Türkiye Yazarlar Birliği tarafından “Bozkırda 66” hikaye kitabı ile yılın en iyi hikayecisi seçilen Mustafa Çiftçi oldu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci Sorgun’un bir kültürel kimliğini oluşturmak adına yapılan Edebiyat Sohbetleri’nin, bundan böyle her hafta düzenleyeceklerini söyledi.

Ekinci, Sorgun’da edebiyatla uğraşan bir çok yazar, şair, ozan ve edebiyat öğretmeni bulunduğunu, bu toplantıya bunların hepsini davet ettiklerini ifade ederek “Dallarında önemli birikime sahip insanlarının birikimlerini, özellikle bu kültürel ortamlarda paylaşmaları gerektiğine inanıyoruz. İlçemiz Sorgun esasen bu bilim-sanat-kültür potansiyeline de sahip bir ilçedir. Bizlere düşen görev mevcut potansiyeli en iyi şekilde değerlendirip, bunu Sorgun insanına aktarmaktır. Ben yapacağımız bu sohbetlerin çok yararlı olacağı inancındayım” dedi.

Edebiyat Sohbetleri’nin ilk toplantısına İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, Yazar Mustafa Çiftçi, Osman Karaca, lise ve ortaokul müdürleri ile edebiyat öğretmenleri katıldı.

(Kaynak: Sorgun Postası Gazetesi)

Author: Fatih
İsim: FATİH ŞAHBAZ Yaşadığı İl: İstanbul Yaşadığı İlçe: Üsküdar Meslek: T.Halk Bankası A.Ş.