Prof. Dr. Hamdi Temel’e Japonya’dan Ödül

Dicle Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamdi Temel, Fen Fakültesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Murat Aydemir ile Kazakistan‘da bulunan Kazak – British Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümü öğretim üyelerinden, Doç. Dr. Alexey Zazybin, Rafikova Khadichakhan ve Japonya’daki bilim adamları ile ortak çalışma yaparak, 1-6 Haziran 2014 tarihleri arasında Japonya’da ACS (American Chemical Society) tarafından Yetmişincisi düzenlenen Advanced Catalytic Science and Techonology konferansında poster olarak sunularak, en iyi poster ve en değerli çalışma ödülünü kazandı.

‘The Homogeneous and Heterogeneous catalytic systems containing metal tagged ionic liquids in the C-C bonding forming reactions’ başlıklı çalışmanın ACS Catalysis gibi kataliz alanında önemli bir dergi tarafından en değerli poster ödülü almasının Dicle Üniversitesi’nin son yıllarda uluslar arası alanda göstermiş olduğu başarıyı perçinlediğini belirten üniversite yönetimi, bu başarılı çalışmaya katkı sağlayan  Prof. Dr. Hamdi Temel ve  Doç. Dr. Murat Aydemir’i tebrik etti.

Hemşerimiz ve sitemiz yazarlarından Hamdi Temel Hocamızı, bu başarısından dolayı Sorgun Düşünce Kulübü olarak biz de tebrik ediyoruz.

Author: Yönetici