Haziran 2013/Sorgun Toplantısı

Sorgun Düşünce Kulübü 3. Geleneksel Sorgun Toplantısı 29 Haziran 2013 Cumartesi günü Sorgun’da gerçekleştirildi.

3 bölümden oluşan toplantının birinci bölümü Şahbazlar Dinlenme Tesisindeki kahvaltıyla başladı. Burada SDK adına Abdullah ALPAYDIN söz alarak SDK’nın kuruluşu, hedefleri, ilkeleri, geçmiş 5 yılda ortaya konulan çalışmalar ve 2013’te gerçekleştirilen projeler hakkında bilgi verdi. Daha sonra sırasıyla Sorgun Belediye Başkanı Ahmet ŞİMŞEK ve Sorgun Kaymakamı Levent KILIÇ birer konuşma yaptılar.

İkinci ve ana bölüm tesisin bahçesinde devam etti. Genel bir istişare toplantısı şeklinde geçen bu oturuma bu yıl içerisinde dosya çalışmaları kapsamında eserlerini incelemiş olduğumuz eğitimci-yazar, Sorgun Selam gazetesi sahibi Durali DOĞAN ve eğitimci-yazar Siyami YOZGAT’la birlikte Sorgun Postası gazetesi sahibi Doğan ÖZMEN, Kün Yayınevi sahibi, şair Ali TAVŞANCIOĞLU, İlahiyatçı-yazar Ali DEMİRDAĞ, şair İsmail BÜYÜKEROL, birçok SDK üyesinin lise döneminde hocalığını yapmış emekli öğretmen Fevzi AĞAN ve SDK üyeleri katıldı. Burada tüm katılımcılar sırasıyla söz alarak hem kendilerini tanıttılar hem de SDK ve faaliyetleri hakkında görüş ve önerilerini sundular.

Üçüncü ve son bölüm Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek’in davetiyle Sorgun Belediyesi tesislerinde sohbet toplantısı şeklinde tamamlandı. Bu bölüme önceki oturuma katılan üye ve misafirlerle birlikte Kaymakam Levent Kılıç ve Belediye Başkanı Ahmet Şimşek’le birlikte Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden  Prof. Dr. Taner Demirer de misafir olarak katıldı.

Organizasyonumuza katılan tüm misafirlerimize ve üyelerimize katılımları ve katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Author: yasin
İsim: YASİN ÜNLÜ Yaşadığı İl: Ankara Yaşadığı İlçe: Yenimahalle Meslek: İnşaat Teknikeri