Mart 2017 / Cankurtaran Toplantısı

2017 yılının Mart ayı toplantısını 04.03.2017 tarihinde Fatih Belediyesi Cankurtaran Sosyal Tesislerinde gerçekleştirdik. Toplantımızın özel konuğu Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim üyesi hemşehrimiz Prof. Dr. Rahmi GÜÇLÜ idi. Başta Göktürk-1 ve Göktürk-2 uyduları olmak üzere, raylı sistem, Tuzla 4×4 askeri jiplerinin üretim süreci, Bora füzemiz ve savunma teknolojileri hakkında hocamızın yaptığı çok güzel bir sunum eşliğinde yapılan toplantımız bizler için oldukça verimli geçti.

Prof. Dr. Rahmi GÜÇLÜ hocamız özellikle son on yılda ülkemizde teknolojik yatırım ve mühendislik alanında büyük atılımlarının olduğunu örnekleri ile anlattı. Savunma sanayi başta olmak üzere ülkemizin bir çok alanda dışa bağımlı olmadan üretime geçtiğini ifade etti. Bürokrasinin azalmasının ve milli bir anlayışın sonucu olarak teknolojik yatırımlarda ciddi bir mesafe katedildiğini, teknolojik olarak ileri giden ülkeler ile işbirliği yapılarak ileri teknolojilerin patent anlamında ülkemize kazandırıldığını belirtti.

Makine Teorisi, Sistem Dinamiği ve Kontrol alanında bir çok akademik çalışmada imzası bulunan, ülkenin milli projelerinin bir çoğunda emeği olan Yozgatlı hemşehrimiz, çok değerli bilim adamımız Prof.Dr. Rahmi GÜÇLÜ hocamıza; katılımı, sunumu, bizleri bilgilendirmesi ve mütevazi kişiliği için SORGUN DÜŞÜNCE KULÜBÜ olarak yürekten bir teşekkürü borç biliriz. Ayrıca toplantımıza katılım sağlayan tüm üyelerimize de teşekkür ederiz.

SORGUN DÜŞÜNCE KULÜBÜ

Prof. Dr. Rahmi GÜÇLÜ biyografisi ve akademik çalışmalarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://yarbis.yildiz.edu.tr/guclu/cv/

 

 

 

 

 

Author: Fatih
İsim: FATİH ŞAHBAZ Yaşadığı İl: İstanbul Yaşadığı İlçe: Üsküdar Meslek: T.Halk Bankası A.Ş.