Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan’ı Ziyaret Ettik

Üyelerimizden oluşan bir heyetle 8 Şubat Cuma günü Anayasa Mahkemesi Başkanı, Sorgunlu hemşehrimiz Prof. Dr. Sayın Zühtü Arslan’ı bu göreve üst üste ikinci kez seçilmesi münasebetiyle ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulunduk.

Son derece dostane ve samimi bir havada geçen yaklaşık bir saatlik görüşmemizde Zühtü Arslan Bey’e kulübümüz, hedeflerimiz, çalışma prensiplerimiz, faaliyetlerimiz ve yayınlarımız hakkında bilgi verirken; kendisinin de bu çalışmalara dönük değerlendirme, görüş ve tavsiyelerinden istifade ettik. Özellikle aylık dosyalarımızı yakından takip ettiğini ve yazılarımızı beğenerek okuduğunu, üstlendiğimiz misyonu ve değindiğimiz konuları takdir ettiğini ifade eden Arslan, SDK’nın bu anlamda önemli bir boşluğu doldurduğunu söyledi.

Diğer yandan, Zühtü Arslan Bey’in çocukluk yıllarından bugüne hayat hikayesini dinlerken hem geçmişe yolculuk ettik hem de hiçbir başarının tesadüfi olmadığını, arkasında – tüm güçlüklere rağmen – ciddi bir çaba ve mücadele olduğunu bir kez daha idrak ettik.

Sayın Zühtü Arslan’a bizlere göstermiş olduğu ilgi, yakınlık ve misafirperverlik için teşekkür ederken; üstlenmiş olduğu bu önemli görevde kendisine bir kez daha muvaffakıyetler ve kolaylıklar diliyoruz.

SORGUN DÜŞÜNCE KULÜBÜ

Author: Yönetici