Bu Fuar Gezilir

Sorgun’da bu yıl birincisi düzenlenen El Sanatları ve Yöresel Ürünler Fuarı açıldı. Fuarda Türkiye’nin dört bir yanından gelen yöresel ve el sanatları ürünleri beğeni gördü.

Sorgun Kaymakamlığı, Sorgun Belediyesi ve Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası’nın destekleriyle Sorgun Kaplıcalar mevkiinde düzenlediği fuar, Cumartesi günü saat 11.00’de Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş tarafından açıldı. Açılışta Sorgun Belediyesi ve Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan’da bulundu.

Yozgat ve ilçeleri başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından gelen yöresel, geleneksel ve kültürel değerlerin sergilendiği fuarı ilk gün çok sayıda davetli gezdi.

Yetkililer, “Ziyaretçilerin, çok değişik ürünleri, çeşitli hediyelik eşyaları stantlarda bulabileceklerini, Türkiye’nin farklı illerinden fuara katılan katılımcıların kendi yörelerinin yemek kültürünü ve organik ürünleri fuarda sergilediklerini” dile getirdiler.

Fuarda neler var?

Fuarda çini işlemeciliği, ebru ve hat işleme ürünler, el yapımı çanta, bakır işleme, dokuma,ev hanımlarının el sanatları ürünleri, Maraş et ve süt ürünleri, hediyelik eşyaların yanısıra, Manisa Mesir Macunu, Kayseri sucuk ve pastırması, Aydın inciri, reçelleri, Antep minyatür halıları sergileniyor.

El Sanatları ve Yöresel Ürünler Geleneksel Ürünler Fuarı 4-12 Nisan tarihleri arasında 11.00-19.30 saatleri arasında gezilebilecek.

KAYNAK: http://www.duralidogan.com/haber_detay.asp?haberID=6033

Author: Fatih
İsim: FATİH ŞAHBAZ Yaşadığı İl: İstanbul Yaşadığı İlçe: Üsküdar Meslek: T.Halk Bankası A.Ş.