Ahmet Yılmaz / Sorgun’un Sesi Gazetesi

Gazeteci yazar Ahmet Yılmaz, 1950 Aşağıkarahacılı Köyü / Sorgun doğumlu. İlkokulu köyünde, ortaokulu Sorgun’da, liseyi Yozgat’ta bitirdi.

Ege Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonomi Bölümü mezunudur. Askerliğini yaptıktan sonra Sorgun’da Mali Müşavir / Serbest Muhasebeci olarak çalıştı. Aynı yıllarda YEŞİLOVA GAZETESİ Sorumlu Yazı İşleri Müdürlüğü yaptı ve yazılar yazdı.

1980 yılından sonra Sorgun ilçesi TRT muhabirliğini yaptı.

1983 Yılında ”Sorgunun Sesi Gazetesi”ni kurdu. “Sorgunun Sesi Gazetesi”ni haftalık olarak yayınladı.

Sorgunun Sesi gazetesi 1998 yılına kadar haftalık 4 sayfa olarak baskıda kaldı ve sonrasında “Gerçek Haber” olarak isim değiştirdi.

1998-2011 yılları arasında “Gerçek Haber Gazetesi” günlük olarak ofset baskı şeklinde kimi zaman altı sayfa kimi zaman ise 4 sayfa olarak çıkarıldı.

Gerçek Haber Gazetesi” 2011 Yılında Ömer Erdoğan‘a devredildi ve gazete halen günlük olarak basılmaktadır.

Sayın Ahmet Yılmaz 1990 Yılında “Anadolu Haber” adlı aylık gazeteyi çıkardı.

1994 yılında “Bayrak Televizyonu” kurucuları arasında yer aldı. 2002 tarihine kadar bu televizyonun genel müdürlüğünü yaptı.

Sorgun Kültür ve Sanat Derneği’ni kurdu.

Çeşitli Dönemlerde siyasi parti faaliyetlerinde bulundu.

Sorgunun Sesi Gazetesi’nin (şu an Gerçek Haber) 1992 ve 2011 yılları arasında ortaya çıkan tarihi gelişimi ve değişiminde Feridun YILMAZ’ın da ayrı bir yeri bulunmaktadır.

Feridun Yılmaz, 17.07.1965 Sorgun doğumludur. 1992 ve 2011 yılları arasında aralıksız olarak 19 yıl süre ile gazetecilik ve matbaacılık işleri ile uğraştı. 2003 yılından bu yana ise doğalgaz sektöründe çalışmaya başlamıştır.

Sorgun Düşünce Kulübü (SDK) olarak Sayın Feridun YILMAZ’a paylaşımları için teşekkür ederiz.

(Kaynak: Yozgat Şair ve Yazarlar Ansiklopedisi -Durali Doğan)

 

SORGUN DÜŞÜNCE KULÜBÜ

Author: sevare