Mustafa Çiftçi Kimdir?

Sorgun Düşünce Kulübü olarak bu ay hemşehrimiz, Mustafa Çiftçi’nin eserlerini inceledik.

Yazarın her bir eseri çok kıymetli olup, bu eserleri edebiyatımıza kazandıran değerli yazar Mustafa Çiftçi’ ye teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz.

Yazar Hakkında:

1977 doğumlu, ilk ve ortaöğrenimini Yozgat’ta tamamladı. 1999 yılında Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. 2000-2001 yıllarında Güney Afrika Cumhuriyeti’nde bulundu. Dönüşünde İngilizce okutmanlık, metin yazarlığı, radyo ve TV programcılığı yaptı. Çeşitli dergilerde yayımlanmış hikâyelerini Adem’in Kekliği ve Chopin (Ülke Edebiyat, 2012; İletişim Yayınları, 2015) adlı kitabında topladı. Evli ve iki çocuk babası. İkinci kitabı Bozkırda Altmışaltı (İletişim Yayınları, 2014), Türkiye Yazarlar Birliği tarafından “2014 Yılının En İyi Hikâye Kitabı” seçildi. Çiftçi, 2016 yılında da Necip Fazıl Ödülleri kapsamında “İlk Eserler Ödülü” almıştır. Son kitabı Ah Mercimeğim 2017 yılında İletişim Yayınları tarafından yayımlandı.

TRT-1’ de yayınlanan Gönül Dağı Dizisi de Mustafa Çiftçi’nin hikâyelerinden esinlenmekte olup; dizi Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) tarafından yılın dizisi seçilmiştir.

 (Özgeçmiş https://iletisim.com.tr/kisi/mustafa-ciftci/9952 internet bağlantısından alınmıştır.)

SORGUN DÜŞÜNCE KULÜBÜ

Author: Yönetici