Ertuğrul Soysal

 1963 yılında Yozgat’ın Sorgun İlçesinde doğdu. Babasının adı Halis, annesinin adı Ganime’dir.

İlk, orta ve lise tahsilini Sorgun’da tamamladı.

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1987 yılında dereceyle mezun oldu.

Kayseri İli Tomarza ilçesinde hekim olarak göreve başladı. Vatani görevini 1989-1990 yılları arasında Gaziantep Kilis’te tamamladı. Daha sonra Yozgat’ın Çekerek ilçesine tayin oldu Burada 1999 yılına kadar Hastane Başhekimliği ve Sağlık Grup Başkanlığı yaptı.

1999 yılanda yapılan genel seçimlerde Fazilet Partisi’nden Milletvekili aday adayı oldu. Seçimlerden hemen sonra özel bir sağlık şirketinde üst düzey yönetici (genel müdür) olarak görev yaptı 1999-2001 yılları arasında Yozgat’ta Fazilet Partisi İl Yönetim Kurulu Üyeliği (Halkla İlişkilerden Sorumlu)ve  İl Başkan Yardımcılığı yaptı.

Ak Parti’nin kurulma aşamasında parti çalışmalarına Yozgat’ta aktif olarak katıldı.  2004 yılında S.B. Ankara Hastanesi Göz Bölümü’nde uzmanlığını tamamladı. Mecburi hizmet görevini yapmak üzere Adıyaman Devlet Hastanesi’ne atandı. İki yıl burada çalıştıktan sonra Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne tayin oldu. Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Şanlıurfa’da özel bir hastane ile Özel Şifa Hastanesinde göz hastalıkları uzmanı olarak çalıştı.

Opr. Dr. Ertuğrul SOYSAL orta derecede İngilizce bilmekte olup, evli ve üç çocuk babasıdır.

(Kaynak : ertugrulsoysal.com.tr internet sitesi )

Ak Parti’den milletvekili olarak seçilen (24.25 ve 26. Dönem) Ertuğrul SOYSAL halen aktif siyasette görev yapmaktadır. Aslen Sorgunlu ve Sorgun adayı olan Eruğrul Soysal’ın bir çok yasa teklifinde imzası bulunmaktadır.

Sorgun Düşünce Kulübü olarak Ertuğrul SOYSAL’a siyaset hayatında başarılar dileriz.

SORGUN DÜŞÜNCE KULÜBÜ

Author: Fatih
İsim: FATİH ŞAHBAZ Yaşadığı İl: İstanbul Yaşadığı İlçe: Üsküdar Meslek: T.Halk Bankası A.Ş.