İsmail Durak Ünlü

İsmail Durak Ünlü, 1961 yılından Sorgun’da doğdu. İlköğrenimini Yeşilyurt İlkokulu, orta ve lise öğrenimini ise Sorgun Lisesi’nde tamamladıktan sonra 1979 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazandı.

Üniversite eğitimini takiben İstanbul’da sırasıyla Seha Yayıncılık Dış İlişkiler Müdürü, Hakyol Vakfı Genel Müdürü ve Deha Grafik Prodüksiyon San. A.Ş. Genel Müdürü olarak çalıştıktan sonra, 1996 yılında 20. Dönem Yozgat Milletvekili olarak meclise girdi. Anavatan Partisi’nde başladığı milletvekilliği görevini Büyük Birlik Partisi’nde tamamladı.

Milletvekilliği sonrası bir dönem Yimpaş’ta çalıştıktan sonra tekrar İstanbul’a döndü ve halen İstanbul’da ikamet etmekte. Evli ve 3 çocuk babası olan İsmail Durak Ünlü, son dönemde ilim ve sanat faaliyetlerine ağırlık verdi. Hat sanatında kendini geliştiren Ünlü, aynı zamanda yüksek lisans eğitimine devam ediyor.

Sorgun Düşünce Kulübü üyelerinin yakından tanıdığı İsmail Durak Ünlü, zaman zaman toplantılarımıza katılmakta, bilgi ve deneyimlerinden bizleri de faydalandırmaktadır.

SORGUN DÜŞÜNCE KULÜBÜ

Author: sevare