SDK (18 Temmuz 2015) Sorgun Toplantısı

Yılda bir kez düzenlediğimiz Sorgun Toplantılarımızın 5.sini 18 Temmuz Cumartesi günü Sorgun’da Şahbazlar Dinlenme Tesislerinde düzenledik. Toplantımızın konusu “Sorgun Eğitim Kurumları” özel konukları ise “Sorgunlu Öğretmenlerimiz” idi.

Toplantıya çalışan ve emekli öğretmenlerimizin yanı sıra, eski bakanlarımızdan Bekir BOZDAĞ ve Lütfullah KAYALAR, Sorgun Kaymakamı Ali ARSLANTAŞ, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet ŞİMŞEK, Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin EKİNCİ, Sorgunlu akademisyenlerimizden Prof. Dr. Hamdi TEMEL, Prof. Dr. İhsan BULUT, Prof. Dr. Haluk SELVİ, Prof. Dr. Faruk Bilir ve çok sayıda davetlimiz katıldı.

Sunuculuğunu üyelerimizden Aydın BARAN’ın yaptığı program, SDK dönem başkanı Fatih ŞAHBAZ‘ın yaptığı; SDK’nın misyonu, hedefleri, ilkeleri ve faaliyetlerine değinen bir selamlama ve açılış konuşmasıyla başladı.

Protokol konuşmalarının ardından SDK üyesi S. Hatipoğlu “Eğitim ve Kalkınma” başlıklı bir sunumda bulundu.

SDK adına son konuşmayı ise Abdullah ALPAYDIN yaparken, bu yıl yayınlamış olduğumuz iki yeni kitabımız “Sorgun Düşünce Kulübü 2014 Yıllığı” ve “Rengârenk Sorgun”‘ hakkında bilgi sundu.

Abdullah ALPAYDIN, “bu yıl iki adet kitap yayınladığımızı, bu kitaplardan “Rengarenk Sorgun” isimli boyama kitabının özel bir anlam ve öneminin bulunduğunu, kulüp olarak Sorgunlu çocuklara hem boyama yaptırıp, hem de Sorgun’un değerlerini tanıtmayı amaçladığımızı” ifade etti. “Sorgun Düşünce Kulübü’nün bu yıl ve geçen yıl olmak üzere toplam dört yayınının bulunduğunu, bir düşünce kulübü olarak kendimizi yazı ve yayınlarımızla ifade etmeye devam edeceğimizin” altını çizdi.

Sonrasında söz alan Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin EKİNCİ, Sorgun’da eğitim ve okullaşma hakkında detaylı ve bilgilendirici bir sunum yaptı.

Bu vesile ile, Sorgun Düşünce Kulübü olarak, bayram günü olmasına rağmen toplantımıza iştirak eden tüm katılımcılarımıza bir kez daha teşekkür ederiz.

 

SORGUN DÜŞÜNCE KULÜBÜ

Author: sevare